XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

zawody powiatowe 02 07 2023 0285 | GALERIA | Gospodarzem XII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Zamojskiego, które odbyły się w niedzielę 2 lipca 2023 roku była gmina Stary Zamość. Odbyły się one na stadionie sportowym w Wierzbie.

Do zaciętej rywalizacji o tytuł „Mistrza Powiatu” stanęły 32 drużyny męskie i 7 drużyn kobiecych. Byli to mistrzowie lub wicemistrzowie   zawodów szczebla gminnego z ostatnich dwóch lat, oraz gospodarz i mistrz powiatu z 2017 roku. Gminę Stary Zamość reprezentowały jednostki OSP z Nowej Wsi, Chomęcisk Dużych i Wierzby.

Zbiórkę pododdziałów przeprowadził, oraz meldunek Prezesowi Zarządu Powiatowego ZOSP RP złożył druh Stanisław Dusznik.

Niedzielne zawody otworzył i wszystkich powitał Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński, oraz Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Stanisław Grześko i Komendant Miejski PSP w Zamościu st. Brygadier Jacek Sobczyński. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Sławomir Zawiślak- Poseł na Sejm RP, płk Mieczysłwa Skiba, oraz Wójtowie i Burmistrzowie gmin powiatu zamojskiego.

Zawody rozegrane były w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy 7 x 50 m z przeszkodami, oraz ćwiczenie bojowe. Mistrzem powiatu w grupie A (mężczyźni) została jednostka OSP z Radecznica (69,02 pkt),

II miejsce zajęła jednostka z Nowej Wsi (70,35 pkt), III miejsce Wólka Husińska (70,50 pkt)

Jednostka z Chomęcisk Dużych zajęła IX miejsce (74,92 pkt), zaś OSP Wierzba X miejsce (75,17 pkt). W grupie C (drużyny kobiece) zwyciężyła jednostka z Nielisza (84,76 pkt),

II miejsce zajęły panie z jednostki Łabunie ( 88,30 pkt), III miejsce jednostka z miejscowości Obrocz (92,15 pkt).

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zamościu, Komendę Miejską PSP w Zamościu, oraz firmy dystrybuujące sprzęt pożarniczy: Kadimex i Arpapol.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content