Teatr Magiczna Scena z Krakowa

| Galeria | W poniedziałek  18 marca 2024 roku w Starym Zamościu gościł teatr  Magiczna Scena z Krakowa. Aktorzy zagrali trzy przedstawienia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie. Najmłodsi obejrzeli sztukę pt. „Księga życzeń „. To bajka mówiąca o przyjaźni, dobrym zachowaniu i szacunku do osób starszych. Główna bohaterka Zosia dostaje od swojego dziadka tytułową Księgę życzeń, oraz zaczarowany ołówek, który okazuje się że żyje własnym życiem. Zosia i jej nowy przyjaciel wyruszają w podróż pełną magii i przygód, do świata w którym spełniają się marzenia.

Uczniowie z klas IV- VII obejrzeli sztukę pt. „Szkolne tarapaty” . Oglądając ją młodzi odbiorcy mogli przekonać się jak niedojrzałość  emocjonalna i brak umiejętności przewidywania konsekwencji podejmowanych decyzji może doprowadzić do nieszczęścia.

Przesłaniem przedstawienia pt. „W cieniu prawdy” adresowanym dla uczniów z klas najstarszych jest to, że wystarczy jedna zła decyzja, presja grupy, czy też zaimponowanie innym, aby zniszczyć swoje i cudze życie. Spektakl wskazuje również drogi pomocy w sytuacjach kryzysowych lub problemach sfery prywatnej.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content