Piknik rodzinny w Chomęciskach Dużych 18 czerwca 2023 roku

festyn chomeciska duze 18 06 2023 9782 | GALERIA | W niedzielę 18 czerwca 2023 roku w Chomęciskach Dużych odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarną z Chomęcisk Dużych.

Zabezpieczenie medyczno-ratownicze, oraz pokaz sprzętu strażackiego zapewnili strażacy z jednostki OSP Wierzba. Swoje umiejętności sportowo-pożarnicze zaprezentowali najmłodsi strażacy z miejscowej jednostki. Była sztafeta sprawnościowa, oraz ćwiczenie bojowe.

W czasie festynu swój występ miał zespół Echo działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały Natalia i Nicola.

W czasie festynu najmłodsi mogli nieodpłatnie skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni i animacji. Odpłatnie zaś skorzystać z przejażdżki na kucykach, popcornu i waty cukrowej.

Organizatorzy przygotowali również, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych różne konkurencje sportowe z nagrodami. Były to między innymi: rzut piłką lekarską, przyciąganie liny, wyścigi w workach, przetaczanie opony ciągnikowej i rzut mopem. Przygotowani także tor przeszkód dla Adriana, który porusza się na wózku.

Panie z KGW przygotowały dla wszystkich uczestników festynu poczęstunek w postaci różnych wypieków, bigosu, kiełbaski z grilla, pierożków, oraz gofrów.

W festynie uczestniczył Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński.

Niedzielny pikniki wspomogli sponsorzy: firma Dan-Bud Sylwii i Daniela Kucner, Rolmot Ryszard Płatek, Witron Janusz Grula, Interkres. Upominki dla uczestników festynu przekazali: Lokalna Grupa Działania „Ziemia Zamojska”, z ramienia powiatu zamojskiego Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Rusztyn i Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Zamościu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content