Młodzież Zapobiega Pożarom 2024 r.

| Galeria | Pod takim tytułem odbył się w środę 6 marca 2024 roku cykliczny konkurs dla dzieci i młodzieży. Po eliminacjach szkolnych do eliminacji gminnych przystąpiła 14 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Wierzby. Dzieci do konkursu przygotowała pani Anna Chabros.

Organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” jest Związek OSP RP. Jego celem jest popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa, oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: grupa młodsza (klasy I- IV) i grupa starsza (klasy V- VIII). Wiedza jego uczestników została sprawdzona za pomocą  testu składającego się z 20 pytań i 10 w dogrywce.

W grupie młodszej I miejsce zajął Eryk Bojar  (20 pkt), II miejsce po dogrywce otrzymała Agata Tchórz   (12+9 pkt), III miejsce zajął Alan Kosiński (12+ 2 pkt), wszyscy z klasy IV b

W grupie starszej: I miejsce zajęła Gabriela Kwiatkowska z klasy VII (12 pkt). Także i w tej grupie odbyła się dogrywka. Po niej II miejsce zajęła Maja Bojar z klasy VI (11+6 pkt), III miejsce zaś zajęła Joanna Złotnik z klasy VII (11+5 pkt).

Eryk Bojar i Gabriela Kwiatkowska będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych turnieju.

Wszyscy uczestnicy turnieju z rąk Wójta Gminy Stary Zamość Waldemara Raczyńskiego, Prezesa Zarządu Gminnego OSP RP  Wacława Mroza i Komendanta Gminnego OSP Stanisława Dusznika otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content