Afrykański podróżnik

spotkanie z podroznikiem 06 06 2023 9702 | GALERIA | Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki- Robert Gondek gościł we wtorek 6 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Wierzbie. Przybył on na spotkanie autorskie na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Zamościu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas V i VII.

Podróżnik odwiedził już 20 państw na kontynencie afrykańskim. Jak sam mówi „Jestem zafascynowany Afryką, jej kulturą, ludźmi, przyrodą i górami. Kolekcjonuję afrykańskie maski. Uczę się języka suahili i prowadzę projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów i miejsc w każdym afrykańskim kraju.” W 2017 roku wydał swoją książkę- album fotograficzny dokumentujący wędrówki na najwyższe szczyty Afryki. Książka jest dostępna w GBP Stary Zamość.

Tematem wtorkowego spotkania była przyroda Afryki. Autor prezentował piękne autorskie zdjęcia, pokazując afrykańską faunę. Młoda widownia z zainteresowaniem słuchała ciekawostek o zwierzętach takich jak: goryle, słonie, lwy, czy nosorożce, oraz poznała kilka zwrotów w języku suahili.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content