Złote Gody

50lecie 01 10 2016 8250 | GALERIA | „Stajemy dzisiaj przed wielka tajemnicą, jaką jest sakrament małżeństwa. Przed 50 laty stawaliście tu, pełni obaw przed zadaniem jakie Bóg Wam powierzył. Teraz znowu stoicie tu po tych 50 latach, ale dzisiaj inaczej patrzycie na miłość, małżeństwo, rodzinę. To, że się wzajemnie wspomagacie jest tą miłością” W takich słowach między innymi zwrócił się do Jubilatów ks. Mirosław Sawka, podczas Mszy Świętej w intencji par małżeńskich obchodzących Złote Gody. Sobotnia uroczystość 1 października 2016 roku rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Starym Zamościu, podczas której małżonkowie odnowili śluby małżeńskie, oraz otrzymali od proboszcza ks. Mirosława Sawki pamiątkowe dyplomy.

Dalsze uroczystości odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu, gdzie 11 par małżeńskich wraz z rodzinami spędziło popołudnie przy słodkim poczęstunku i występie zespołu MEGICAL.

Osoby, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat nagradzane są w naszym kraju, przyznawanym przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W bieżącym roku 17 par z naszej gminy spełniło to kryterium. Uroczystego aktu dekoracji medalami dokonał Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński. Jubilatom, oprócz odznaczeń wręczono także pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Był oczywiście tradycyjny toast lampką szampana i gromkie sto lat. Czcigodnym Jubilatom w tym wyjątkowym dniu, oprócz rodziny towarzyszyli także zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Senator RP Jerzy Chróścikowski i Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Biały.

Wykaz par małżeńskich:

– Helena i Jerze Bakuniak

– Jadwiga i Józef Bujnowscy

– Jadwiga i Henryk Dutka

– Paulina i Janusz Franczakowie

– Regina i Kazimierz Gruszka

– Halina i Bolesław Jaworscy

– Teresa i Eugeniusz Kaluźniakowie

– Anna i Andrzej Kurowscy

– Marianna i Kazimierz Kwiatkowscy

– Halina i Edward Mróz

– Janina i Wacław Raczyńscy

– Teresa i Czesław Rybak

– Zofia i Józef Sobczukowie

– Zofia i Stanisław Stadnikowie

– Sabina i Mieczysław Turczyn

– Czesława i Tadeusz Wyrostek

– Marianna i Edwarda Zderkiewiczowie

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content