Zimowisko 2018

2018 01 29 teatr gok 6448 | GALERIA | Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu zorganizował dla chętnych dzieci “Zimowisko 2018”, które trwało od 29 stycznia do 2 lutego . Wzięło w nim udział ok. 80 dzieci w różnym wieku.

Pierwszego dnia dzieci obejrzały dwa przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa.

Pierwsze przedstawienie pt. „Tu rządzi kot”, którego głównym bohaterem był właśnie dociekliwy i spragniony wiedzy kot opowiadało o tym jak być wytrwałym, pracowitym, uczciwym i sprawiedliwym. A także o tym, że złość czyni nas słabym i że należy być wytrwałym, dążyć do celu i nawiązywać pozytywne relacje z innymi.

Drugi spektakl nosił tytuł „Kto jak nie ja” i opowiadał historię chłopca, którego ojciec pracuje za granicą, a jego wychowaniem zajmuje się matka, która sobie z tym nie radzi. Chłopiec popada w tarapaty, źle się uczy, zaczyna brać narkotyki.

Przedstawienie mówi o tym, że nie należy wybierać takiej drogi rozwiązywania problemów, ale zwrócić się o pomoc do życzliwych przyjaciół, A także o trudnej drodze budowania swojej wartości, oraz właściwych relacjach z otoczeniem.

Przedstawienia były sfinansowane ze środków Gminnej Komisji d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Zamościu.

Drugiego dnia zimowiska dzieci pojechały na seans filmowy do kina w Zamościu , oraz do McDonalda.

Trzeciego dnia zajęcia odbyły się na miejscu. Były zajęcia kulinarne „Witaminowy zawrót głowy”, a także zjeżdżalnia i zamek z piłeczkami. Oba urządzenia sponsorował Bank Spółdzielczy w Izbicy.

Kolejnego dnia dzieci pojechały do Krasnegostawu do Laser Areny na laserowy paintball.

Zimowisko zakończyło się w piątek wyjazdem na basen do Krasnegostawu.

Dodatkowo uczestnicy zimowiska mieli zapewnione darmowe posiłki, sponsorowane przez GOPS Stary Zamość.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content