Zimowisko 15.02.2016

mini zimowiska 2016 02 15 3851

| GALERIA | W pierwszym tygodniu tegorocznych ferii zimowych od 15 do 19 lutego 2016 r. dzieci mogły wziąć udział w atrakcjach jakie zorganizował Gminny Ośrodek Kultury przy udziale Gminnej Biblioteki Publicznej i wsparciu finansowym GOPS, UG w Starym Zamościu i Bank Spółdzielczy w Izbicy. Z tegorocznych atrakcji skorzystało ok. 70 dzieci w różnym wieku.

Tradycyjnie w programie był wyjazd do kina, na basen, oraz do krainy zabaw Jaś i Małgosia.

Ponad to już na miejscu odbyło się spotkanie z pisarzem książek dla dzieci Jarosławem Siekiem, który prezentował swoje utwory, także te najnowsze o „Drużynie Orłów”

Kolejnym gościem zimowiska był pan Piotr Bielak z pokazem akrobacji rowerowej, oraz żonglerki. Po pokazie dzieci mogły potrenować sztukę żonglerki.

Wśród zaproszonych gości znalazła się także pani Klaudia Mercedes Martynowska z fundacji Dolce Vita, która poprowadziła warsztaty interaktywne z uzależnień behawioralnych.

Prowadząca opowiadała o zagrożeniach, oraz konsekwencjach płynących z uzależnień od gier komputerowych, selfie, fejsa i innych.

Mówiła o pierwszych symptomach takiego uzależnienia, które można zaobserwować u siebie. Są to między innymi: : poczucie szczęścia kiedy jesteś przy komputerze, oraz co raz więcej czasu spędzasz przy klawiaturze niż fizycznie z przyjaciółmi.

Pani Klaudia podała także przykłady co robić gdy czujesz, że się uzależniasz. Są to między innymi: wyjście na spacer, do kina, uprawianie sportu, spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. A przede wszystkim jak podkreśliła prowadząca: zrób sobie jeden dzień w tygodniu wolny od telefonu i komputera „Zacznij żyć a nie tylko istnieć”

W czasie zimowiska nie mogło zabraknąć także atrakcji ruchowych i umysłowych.

Była więc dmuchana zjeżdżalnia i Spogo Bob na których dzieci mogły się wyszaleć, oraz zadania i ciekawostki przybliżające wiedzę o świecie. Z atrakcji literackich oprócz spotkania z pisarzem był prezentowany teatrzyk kamishibai z baśniami różnych narodów.

Po raz Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content