Zawody Strażackie 2010
zaw_straz_11-07-2010_2767

gleria

11 lipca 2010 roku w miejscowości Płoskie   odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W tym roku gospodarzem zawodów była Gmina Zamość. Z Gminy Stary Zamość udział wzięło 9 jednostek  OSP z miejscowości: Chomęciska Duże, Chomęciska Małe, Krasne, Majdan Sitaniecki, Nowa Wieś, Stary Zamość ,Udrycze, Wierzba i Wisłowiec; 5 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców- Chomęciska Duże, Chomęciska Małe, Stary Zamość, Udrycze i Wierzba oraz  1 Kobieca Drużyna Pożarnicza z Chomęcisk Dużych.

Zawody rozegrane były w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7×50 m. z przeszkodami  oraz ćwiczenia bojowe.

Sztafeta z przeszkodami polegała na: podłączeniu węża W 75, skoku przez płotki i rów, slalomu między tyczkami, przejściu po równoważni, przeskoku przez ścianę i podłączeniu węża W 52 z rozdzielaczem, rozciągnięciu go na całej długości i podłączeniu z prądownicą. Zawodnicy startujący w sztafecie biegli z prądownicą, która przekazywali sobie na danych odcinkach.

Ćwiczenia bojowe składały się z: ustawienia sprzętu na podeście, po wydaniu rozkazu przez dowódcę należało zbudować linię ssawną, podłączyć do motopompy i wrzucić wąż ssawny do zbiornika z wodą. Następnie zbudować linię główną z dwóch odcinków W 75 od motopompy do rozdzielacza.

Od rozdzielacza rozbudować dwie linie gaśnicze z węży W 52 po dwa odcinki każda zakończona prądownicami w celu obrócenia tarczy i zbicia pachołków.

Obie konkurencje przeprowadzane były na czas. Wyniki przedstawiają się następująco:

Jednostki pożarnicze OSP:  I miejsce Chomęciska Duże

II miejsce Wierzba

III miejsce Nowa Wieś

Kolejne miejsca:  Krasne, Majdan Sitaniecki, Wisłowiec, Chomęciska małe, Udrycze i Stary Zamość

Wśród MDP Chłopców: I miejsce Chomęciska Duże

II miejsce Chomęciska Małe

III miejsce Wierzba

Kolejne miejsca: Udrycze i Stary Zamość

Bezkonkurencyjna okazała się Kobieca Drużyna Pożarnicza z Chomęcisk Dużych.

Fot. i oprac. E.Czarny

Skip to content