Zawody sportowo-pożarnicze 16.06.2013r

mini zawody strazackie 2013-06-16 0460

| GALERIA |


W tym roku gospodarzem międzygminnych zawodów sportowo-pożarniczych była gmina Stary Zamość. Zawody odbyły się w niedzielę 16 czerwca 2013 roku na stadionie w Wierzbie, przy słonecznej pogodzie i pełnej widowni. Uczestniczyło w nich 36 jednostek OSP (ok. 360 osób) z gmin: Zamość i Stary Zamość. Z gminy Zamość udział wzięło 12 jednostek OSP, 10 młodzieżowych drużyn chłopięcych i 3 drużyny dziewczęce.
Natomiast w gminy Stary Zamość: 9 jednostek OSP i 2 drużyny młodzieżowe.
Tradycyjnie zawody rozpoczęły się od zbiórki wszystkich drużyn i złożeniu meldunku przez Komendanta Gminnego OSP Stanisława Dusznika  Prezesowi Zarządu Gminnego OSP Waldemarowi Raczyńskiemu, który to otworzył zawody i powitał przybyłych gości, oraz licznie zgromadzona publiczność. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Zastępca Wójta Gminy Zamość Konrad Dziuba, i płk. Mieczysław Skiba  Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej był młodszy bryg. Tomasz Burcon.
Jak zwykle zawody składały się z dwóch konkurencji: sztafety sprawnościowej 7×50 (podłączenie węży W 75 i W 52, skoku przez płotki i rów, slalomu między tyczkami i przeskoku przez ścianę), oraz ćwiczenia bojowego (zestawienie węży gaśniczych, uruchomienie motopompy, uderzenie strumieniem wody wyznaczonych celów).
Po tych dwóch konkurencjach klasyfikacja przedstawia się następująco:
Gmina Stary Zamość:
I miejsce jednostka OSP Wierzba
II miejsce jednostka OSP Chomęciska Duże
III miejsce jednostka OSP Nowa Wieś
I miejsce MDP- Chomęciska Duże
II miejsce MDP Stary Zamość
Gmina Zamość:
I miejsce jednostka OSP Pniówek
II miejsce jednostka OSP Mokre
III miejsce Jednostka OSP Białowola
I miejsce MDP – Bortatycze
II miejsce MDP- Białowola
III miejsce MDP- Wysokie
Wśród drużyn dziewczęcych:
I miejsce- Wólka Wieprzecka
II miejsce- Płoskie
III miejsce- Bortatycze
W powiatowych zawodach sportowo- pożarniczych, które odbędą się 30 czerwca w Zawadzie, gminę Stary Zamość reprezentować będą ubiegłoroczni i tegoroczni zwycięzcy zawodów gminnych; OSP Wierzba, oraz OSP Chomęciska Duże ( druga pozycja w ubiegłym i w tym roku )
Natomiast gminę Zamość reprezentować będą OSP Białowola (zwycięzca ubiegłorocznych zawodów) i OSP Pniówek.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content