Zakończenie roku szkolnego

mini_zakoczenie_roku_szkolnego_29.06.2012_17

| GALERIA |

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej Mszy Świętej dla nauczycieli i uczniów z Gimnazjum w Starym Zamościu i Szkoły Podstawowej w Wierzbie. Celebrowali ją ks. Andrzej Michalski i ks. Piotr Skóra. Homilię głosił ks. A. Michalski, który porównał zakończenie roku szkolnego i nauki do odbywających się obecnie Mistrzostw Europy w piłce nożnej „Tak w nauce, jak i w sporcie liczy się wytrwałość, aby nie zrezygnować ze starania się o lepsze wyniki, z próbowania aby dotrzeć do mety-do finału”.
Dalej powiedział „Żeby nie przegrać tych rozgrywek którym na imię życie- trzeba się starać nie sezonowo, nie z powodu innych, ale dla siebie. Skoro tyle się mówi o zasadach gry fair play  to zechciejmy również nasze życie układać według tych zasad.”
Po Mszy Świętej dyrektor szkoły Zbigniew Świrszcz podsumował mijający rok szkolny ,a zwracając się do tegorocznych absolwentów powiedział. parafrazując słowa św. Pawła „Dobre gimnazjum ukończyłem, z klasy do klasy przeszedłem i wiedzy dużo nabyłem” .
Były to słowa nawiązujące do dobrych wyników egzaminu gimnazjalnego, jakie uzyskali nasi uczniowie na tle powiatu i województwa.
Podziękował także za przychylność i udaną współpracę przybyłemu na uroczystość Wójtowi Gminy Stary Zamość Waldemarowi Raczyńskiemu.
Wójt Gminy wręczył ufundowane  stypendia dla najlepszych i najzdolniejszych uczniów (średnia 5,0)
Nagrody rzeczowe z rąk Wójta Gminy otrzymali także zwycięzcy konkursu „Nasza Gmina” w ramach projektu edukacyjnego „Wirtualna społeczność szkolna”

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content