XVI Igrzyska LZS w Starym Zamościu 18-19.07.2015

mini xvi igrzyska lzs 2015-07-19 1036

| GALERIA z I dnia |

| GALERIA z II dnia|

W ogólnej klasyfikacji gospodarze tegorocznych XVI Powiatowych Igrzysk LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi Święto Sportu Powiatu Zamojskiego gmina Stary Zamość zajęła IV miejsce po gminach Zamość, Miączyn i Sitno. Igrzyska , które zgromadziły ok. 1500 uczestników podzielone były na dwa dni 18 i 19 lipca 2015 roku.

Pierwszego dnia odbyły się konkurencje dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów- biegi, rowerowy tor przeszkód, zlot turystyczny, oraz zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn OSP w kategorii dziewcząt, chłopców i kobiet.

Drugi dzień obfitował w liczne konkurencje siłowe dla dorosłych takie jak: przeciąganie liny kobiet i mężczyzn, przetaczanie opony traktorowej, przenoszenie worków z piaskiem.

 

Odbyły się także finały gier zespołowych: piłki nożnej, koszykowej i siatkowej. Oprócz nich odbyły się rozgrywki tenisa stołowego, warcabów 100 polowych a także rzut podkową do celu, rzut lotką i rzut gumofilcem do manekina. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i popróbować swoich sił w różnych dyscyplinach.

Przedstawiciele z naszej gminy stanęli kilkakrotnie na podium w następujących dyscyplinach:

I miejsce- piłka nożna kobiet w składzie: Klaudia Boba, która także otrzymała statuetkę dla „króla strzelców”, Karolina Goch, Diana Duda, Joanna Krakowiak, Aleksandra Watrak, Katarzyna Szewczyk, Emilia Kalman, Kamila Janda i Magdalena Pyzik.

I miejsce w biegu na jedno okrążenie chłopców z gimnazjum- Daniel Maluga

II miejsce w rzucie podkową do celu- Klaudia Boba

II miejsce w przeciąganiu liny kobiet w składzie: Marzena Michalak, Justyna Kostrubała, Renata Maluga, Marta Dudka i Agnieszka Zańko

II miejsce w rzucie lotka dziewcząt- Jolanta Kalman

II miejsce w rowerowym torze przeszkód- Sara Abdelazis

III miejsce w biegu na 60 m- Daniel Maluga

III miejsce w rowerowym torze przeszkód- Krystian Olech

III miejsce w zlocie turystycznym dla grupy z gimnazjum-Katarzyna Król- opiekun, Dominika Koziołek, Przemek Walczak i Paweł Niedużak

III miejsce w przeciąganiu liny mężczyzn- Wojciech Dudek, Tomasz Zaleski, Piotr Dusznik, Paweł Maziarczyk i Marcin Mazurek

III miejsce w warcabach 100 polowych- Józef Szewczyk

Otwarcie Igrzysk z uroczystym przemarszem wszystkich uczestników i sędziów przy akompaniamencie orkiestry ze Szczebrzeszyna odbyło się na stadionie sportowym w Starym Zamościu. Otwierając Igrzyska Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński podkreślił, że „podstawowym celem Igrzysk jest aktywowanie i mobilizowanie różnych środowisk do udziału w rywalizacji sportowej i rekreacji”

Na Igrzyskach wśród przybyłych gości znaleźli się między innymi Poseł na Sejm Sławomir Zawiślak, władze powiatu zamojskiego, władze Zrzeszenia LZS na czele z jej Przewodniczącym Stanisławem Stepaniukiem, oraz burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu zamojskiego.

Po południu po zakończeniu zmagań sportowych odbył się festyn zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu. Na początku z nowym programem muzycznym wystąpił zespół „Gdzie diabeł nie może”. Następnie z coverami oraz utworami własnymi zaprezentowało się trzech muzyków z zespołu Magical. Publiczność bawiła się także przy najnowszych hitach klubowych prezentowanych przez DJ ASTERO. Z koncertem wystąpił również zespół Jago Young.

W ciągu całego dnia prezentowała była nowa maskotka GOK   na której imię został ogłoszony konkurs. Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu do końca wakacji czeka na zgłaszania propozycji imienia dla pszczółki.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content