XIV Koncert kolęd I pastorałek

| GALERIA | Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu od wielu lat jest organizatorem koncertu kolęd i pastorałek. Tegoroczne XIV śpiewanie odbyło się w środę 17 stycznia 2018 roku pod hasłem „Bóg się rodzi”

Wzorem lat ubiegłych Koncert adresowany był do dzieci, młodzieży jak i też dorosłych. Każdy z wykonawców zaprezentował się w dwóch utworach.

Celem koncertu jest utrzymanie i pielęgnowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, jak również poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek.

W koncercie wzięło udział 8 zespołów i 5 solistek.          

Zespoły które wystąpiły w koncercie : Odział Przedszkolny 0 b przygotowany przez Agnieszkę Bida,Grupa z  przedszkola  Mądre Sowy” przygotowana przez Katarzynę Olech, grupa przedszkolaków „Krasnoludki” pod kierunkiem Elżbiety Mazurek, klasa I a przygotowana przez Teresę Szałata, klasa II przygotowana przez Barbarę Sobczuk, klasa III b przygotowana przez Marię Dorosz, oraz zespoły śpiewacze „Canto” i „Udryczanki” przygotowane przez Bartłomieja Gałusa, oraz solistki: Julia Rogoża, przygotowana przez Agnieszkę Bida, Natalia Oryszczak i Julia Mazurek, Natalia Bełkot, Joanna Paruch przygotowane przez Annę Chabros.

Wszyscy wykonawcy od organizatora otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, zaś przygotowujący ich nauczyciele podziękowania.

Koncert zakończył gościnny występ Katarzyny Gałus i Cezarego Bojarkowskiego, którym akompaniował Bartłomiej Gałus.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content