XII Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek 15.01.2016

mini koncert koled pastoralek 2016 01 15 3171

| GALERIA | „Narodził sie w stajni”, „Świeć gwiazdeczko”, „Wśród nocnej ciszy”, „Był pastuszek bosy”, „Skrzydlata kolęda” i wiele innych kolęd i pastorałek w piątek 15 stycznia 2016 roku rozbrzmiewało w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Zamościu w wykonaniu uczestników XII Gminnego Koncertu Kolęd i Pastorałek. W tegorocznym koncercie wystąpiło 12 zespołów w IV kategoriach wiekowych, łącznie wystąpiły 164 osoby.

Komisja, która oceniała występy przyznała w pierwszej grupie wiekowej (dzieci z klas O i przedszkolaki) I miejsce dla dzieci z przedszkola przygotowane przez panie Katarzynę Olech i Justynę Zielińską, II miejsce otrzymała grupa dzieci z filii Szkoły Podstawowej w Udryczach, które przygotowały panie: Iwona Wróbel, Ewa Kot i Bożena Mogielnicka-Baran. W tej grupie przyznano także dwa III miejsca dla klas 0 a i 0 b ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie, które przygotowały panie Ewa Herbin i Beata Miciuła.

W drugiej grupie wiekowej (klasy I-III) I miejsce otrzymały dzieci z klasy II a pod kierunkiem pani Teresy Szałata. II miejsce zajęły dzieci z klasy III a które przygotowała pani Zofiia Szewczyk, a III miejsce otrzymał zespół dzieci z klasy III b pod kierunkiem pani Marii Dorosz. Komisja przyznała także dwa wyróżnienia, które otrzymały dzieci z klasy III a.

W trzeciej kategorii wiekowej przyznano tylko I miejsce, które otrzymał zespół Krane-ludki ze Szkoły Podstawowej w Krasnem pod kierunkiem pani Teresy Bronikowskiej.

Czwartą kategorię wiekową (osoby dorosłe) reprezentowały dwa zespoły śpiewacze Canto i Udryczanki. Komisja I miejsce przyznała zespołowi Canto.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz drobne upominki rzeczowe ufundowane przez organizatora koncertu-Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content