Wystawa fotograficzna młodych artystów

mini spotkanie a m badyra 2015-10-19 2183

| GALERIA |

Jeszcze do końca listopada 2015 roku można obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu wystawę prac fotograficznych sióstr Ani i Marioli Bądyra.

Na przedstawionym wernisażu można podziwiać kunszt fotograficzny i ciekawe, oraz niestandardowe ujęcia otaczającej nas rzeczywistości.

Dodatkowo 10 października w GOK Stary Zamość obie siostry miały spotkanie z uczniami miejscowych szkół, podstawowej i gimnazjum. Podczas godzinnego spotkania Ania i Mariola przedstawiły krótkie prezentacje multimedialne ze swoich dotychczasowych dokonań fotograficznych. Zachęcały młodych ludzi do odkrywania i rozwijania swoich pasji. Na swoim przykładzie pokazały, że pasja w ich przypadku jest nią fotografia, przełożyła się na możliwość kształcenia w tym kierunku i wykonywania zawodu z którego można w przyszłości czerpać przyjemność i możliwości zarobkowania.

Młodsza z sióstr Ania uczy się obecnie w Ekonomiku w Zamościu na kierunku fototechnika i jak sama mówi o swoim fotografowaniu „ wszystko co mnie otacza jest powodem do zatrzymania wyjątkowego ujęcia”

Natomiast Mariola uczęszcza do Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Krośnie. Tam oprócz fotografii rozwija swoją drugą pasję jaką jest taniec. W związku z tym w czasie spotkania z młodzieżą nie mogło zabraknąć elementów wspólnej animacji i zabawy. Jej mottem życiowym jest „W życiu kieruję się zasadą, że należy podążać za swoimi pasjami, wyznaczać sobie cele i je realizować”.

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content