Wyroby z parafiny- warsztaty plastyczne 16.11.2013

mini swiece 2013-11-16 2211

| GALERIA |

Ponad 20 osób uczestniczyło w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu w sobotę 16 listopada 2013 roku, prowadzonych przez Panią Agatę Piwko. Tym razem uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się z techniką wykonywania wyrobów z parafiny , oraz samodzielnie wykonać figurkę i dekoracyjną świecę zapachową. Świece oraz figurki były wykonywane z rozpuszczonej parafiny (granulowanej) z dodatkiem różnokolorowych barwników i olejków zapachowych.
Od inwencji uczestników spotkania zależał, zarówno dobór kolorów jak i ozdób (muszelki, koraliki, ziarna, plasterki cytryny itp.) jakie zastosowali do wykonywanych przez siebie świec i figurek. Taki samodzielnie wykonany wyrób może posłużyć do dekoracji świątecznego stołu, lub dekoracyjnie opakowany jako prezent dla najbliższych.
Część wykonanych świec i figurek uczestnicy warsztatów podarowali na kiermasz świąteczny, jaki organizuje co roku w okresie bożonarodzeniowym Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup żywności dla schroniska zwierząt w Zamościu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content