Wojewódzka Konferencja Rolna PiS
mini_konferencja_rolna_6720

| GALERIA |

W niedzielę 6 marca 2011 roku w sali GOK w Starym Zamościu odbyła się Wojewódzka Konferencja Rolna Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkanku przewodniczył Senator Jerzy Chróścikowski. Jako pierwszy zabrał głos Poseł Henryk Kowalczyk Wiceminister Rolnictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Mówił między innymi o opłacalności produkcji rolnej, o mechanizmach ochronnych rodzimego rynku, o tworzeniu rezerw  strategicznych żywności. Stwierdził, że rząd powinien elastycznie i bardzo szybko reagować na wszelkie zmiany na rynku. Efekty takich zaniechań   odczuwamy obecnie na rynku cukru i zboża.

Poseł Sławomir Zawiślak przybliżył zebranym na Sali rolnikom temat: Sytuacja gospodarstw rodzinnych w Polsce. Przedstawił projekt PiS dotyczący tego zagadnienia. Projekt ten zawiera między innymi: definicję pojęcia gospodarstwo rodzinne, zmniejszenie kryterium obszarowego dotyczącego tego pojęcia z 300 ha na 100 ha. PiS chce aby gospodarstwo rodzinne stało się filarem polskiego rolnictwa.

Senator Jerzy Chróścikowski przedstawił sytuację rolnictwa w chwili obecnej.

Mówił o niezdrowej konkurencji z powodu nierównych dopłat dla rolnictwa w różnych krajach UE. O braku negocjacji ze strony rządu dotyczących dopłat bezpośrednich, tak aby po 2013 roku były one jednakowe w całej Unii Europejskiej. „Powoli stajemy się importerem żywności, krok po kroku likwidujemy poszczególne branże”

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content