Święto Strażackiej braci w Starym Zamościu

mini 05-05-2013 florian 9726

| GALERIA |

5 maja 2013 roku wszyscy druhowie z dziesięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Stary Zamość stawili się w kościele parafialnym na Mszy Świętej z okazji święta swojego patrona. Mszę Świętą za strażaków by „Pan Bóg wynagrodził ich trud i wspomagał ich swoją łaską” odprawił ks. proboszcz Mirosław Sawka.
Homilię wygłosił  nowo przyjęty w szeregi OSP  ks. Marcel Harkot . Nawiązał w niej do słów z Ewangelii „Jeśli ktoś mnie miłuje, będzie zachowywał moje słowo. I mój Ojciec go umiłuje i przyjdziemy do niego, i u niego zamieszkamy”. Przybliżył nam postać, życie i dorastanie do świętości Floriana, byłego żołnierza legionów rzymskich, a obecnie świętego i patrona całej strażackiej braci.
I czy  jak święty Florian, który bezwarunkowo był wierny  Bogu i swoim zasadom,  my dziś możemy zadać pytanie, czy jesteśmy gotowi oddać życie za drugiego człowieka, czy jesteśmy gotowi oddać życie za Chrystusa? Za wszystkie uczynki i te dobre i te złe trzeba będzie odpowiedzieć przed Panem Bogiem. Kończąc homilię powiedział „ Chrystus powołał nas do wielkich rzeczy ale najważniejsze abyś nigdy nie zatracił swej duszy”
Słowa życzeń i podziękowań za bezinteresowną służbę dla wszystkich strażaków skierował Wójt Gminy Stary Zamość, a jednocześnie Prezes Zarządu Gminnego OSP Waldemar Raczyński. Życzył „by wysiłek, który podejmujecie dla ratowania bliźnich, był zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania. A w trudnych chwilach strażackiej służby niech czuwa nad Wami i chroni Was Św. Florian, Wasz strażacki patron”

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content