Świąteczne stroiki

alt

20 grudnia 2013 roku nastąpiło rozstrzygnięcie V edycji konkursu plastycznego „Stroiki świąteczne” organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu.

Celem organizowanego konkursu jest rozwijanie uzdolnień plastycznych wśród mieszkańców i uwrażliwienie na piękno tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Komisja oceniając prace wzięła pod uwagę zgodność z tematem, wygląd estetyczny i samodzielność wykonanej pracy.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 46 prac z trzech kategorii wiekowych.

W pierwszej kategorii wiekowej (przedszkolaki i uczniowie klas od I do III szk. podstawowej) I miejsce przyznano dla stroika wykonanego przez przedszkolaków z Klubu Przedszkolaka ze Starego Zamościa. Na II miejscu znalazły się prace Mai Jaworskiej i Adriany Kołyga ze Szkoły Podstawowej w Krasnem. III miejsce zajęły Katarzyna Kusy i Agnieszka Bałuta ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie. Przyznano również wyróżnienie dla Sylwii Mazurek ze Szkoły Podstawowej w Krasnem.

W drugiej kategorii wiekowej (kl. IV-VI szk. podstawowej) I miejsce zajęła Dominika Koziołek ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie. II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krasnem: Szymon Derkacz i Aleksandra Bojar. Na miejscu III znalazła się praca Jana Seroki ze Szkoły Podstawowej w Krasnem.

W III kategorii wiekowej (młodzież i dorośli) na I miejscu znalazła się praca Anny Mielnik.

II miejsce zajął stroik wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kolonii Wisłowiec.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content