Świąteczne stroiki 2014

alt

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu w okresie Bożonarodzeniowym zorganizował konkurs plastyczny na wykonanie świątecznego stroika w dowolnej technice.

Do VI edycji konkursu wpłynęły 34 prace. Komisja konkursowa oceniała stroiki w pięciu kategoriach wiekowych, biorąc w swojej ocenie pod uwagę : zgodność z tematem, wygląd estetyczny, a wśród najmłodszych uczestników również samodzielność wykonanej pracy.

W pierwszej kategorii wiekowej (dzieci przedszkolne) I miejsce za wspólny stroik otrzymali Jakub i Michał Płatek, II miejsce otrzymała Amelia Kalman.

W drugiej kategorii wiekowej (klasy I- III szkoły podstawowej) przyznano: I miejsce dla Weroniki Gabryel ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie, II miejsce dla Julii Kalman ze Szkoły Podstawowej w Krasnem, na III miejscu znalazły się prace Julii Mazurek i Melanii Molas, obie ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie.

W trzeciej kategorii wiekowej (uczniowie klas IV- VI) I miejsce otrzymała praca Wiktorii Dużyńskiej, II miejsce Patrycji Niedużak, obie ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie.

III miejsce w tej kategorii przyznano dla Damiana Dyrkacza ze Szkoły Podstawowej w Krasnem.

W czwartej kategorii wiekowej (uczniowie gimnazjum) komisja przyznała: I miejsce Roksanie Płatek i II miejsce Dominice Koziołek.

W ostatniej piątej kategorii wiekowej (osoby dorosłe) przyznano tylko I miejsce dla p. Grażyny Szoła. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dla autorów zwycięskich prac organizator ufundował nagrody rzeczowe.

Do połowy stycznia 2015 roku wszystkie prace konkursowe można obejrzeć w GOK Stary Zamość (na dolnym holu).

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content