Wigilijne spotkanie w GOK 2017

2017 12 17 koleda w gok 5699 | GALERIA | W niedzielę 17 grudnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło sie już po raz trzeci spotkanie wigilijne dla zespołów śpiewaczych, oraz dzieci uczęszczających na zajęcia w GOK i ich rodziców. W spotkaniu wziął także udział Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński.

Jak co roku uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia teatralnego w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego i dzieci uczęszczających na taniec nowoczesny, oraz dwóch grup przedszkolaków. Wstawki taneczne do przedstawienia przygotował instruktor tańca Norbert Kowalczuk.

Scenariusz przedstawienia napisała na podstawie „Opowieści wigilijnej” Ch. Dickensa Katarzyna Król, która wykonała także zimową scenografię.

Tym razem najbardziej znane opowiadanie angielskiego pisarza zostało przeniesione do czasów współczesnych, do centrum handlowego, a główną postacią była kobieta. Ale tak jak i w oryginale tak i w tym przedstawieniu pojawiły się duchy świąt przeszłych, teraźniejszych i przyszłych. I tak jak u Dickensa pod ich wpływem następuje przemiana głównej bohaterki.

Po przedstawieniu odbył się wspólny koncert kolęd w wykonaniu zespołów śpiewaczych działających przy GOK Canto i Udryczanki. Zespoły do tego występu przygotował Pan Marian Szewera, podczas warsztatów muzycznych, które z nimi prowadził.

Zespoły zaprezentowały kolędy z różnych stron świata w ciekawej aranżacji.

Niedzielne kolędowanie w GOK zakończyło się słodkim poczęstunkiem, życzeniami i wspólnym łamaniem się opłatkiem.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content