Warsztaty plastyczne w GOK – świece żelowo parafinowe 25.11.2017

warsztaty plastyczne 2017 11 25 5346 | GALERIA | W sobotę 25 listopada 2017 roku odbyły sie warsztaty plastyczne zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu. Składały się one z dwóch części. W pierwszej części spotkania panie wykonywały świece żelowo parafinowe.

Każda z uczestniczek zrobiła dwie świeczki. Do ich wykonania użyto szklanych naczyń do których wkładane były różne ozdoby typu: kamyczki, muszelki, kwiatki, kolorowy piasek itp. w zależności od inwencji i upodobań uczestniczek warsztatów. Następnie rozpuszczano w kąpieli wodnej parafinę żelową. Po jej rozpuszczeniu dodawany był barwnik aby uzyskać pożądany kolor świeczki, oraz aromat.

Tak przygotowany żel wlewany był do naczyń z kompozycjami. Na koniec umieszczany był knot i świeca gotowa.

Aby powstała świeca wielokolorowa wystarczyło wlewać żele parafinowe barwione na różne kolory warstwowo.

Drugą część warsztatów poprowadziła pani Nina Drozdalska z LODR o. w Sitnie. Pokazała próbki swoich prac o omówiła sposób ich wykonania. Z racji zbliżających się świat Bożego Narodzenia były to prace z tym związane: świece zdobione techniką decoupage, bombki choinkowe zdobione różnymi technikami (niciane wykonane na balonie, zdobione tkaninami itp.), świąteczny stroik z wytłaczanek po jajach, oraz medaliony na choinkę.

Część praktyczną warsztatów pani Nina poświęciła wykonywaniu kwiatów z bibuły i krepiny.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content