Warsztaty kulinarne

kulinarne warsztaty 2021 11 13 2527 | GALERIA | W sobotę 13 listopada 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu odbyły się warsztaty kulinarne dla członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Stary Zamość. Poprowadził je Marcin Sikorski, szef kuchni w restauracji Artis. Zaprezentował on uczestniczkom kilka ciekawych pomysłów na nowe odsłony na bazie tradycyjnych produktów żywnościowych. Panie mogły nie tylko zobaczyć „mistrza kulinarnego” w trakcie przygotowywania dań, ale także degustować przygotowane przez niego potrawy. A były to: Carpaccio z buraków, pierś z kaczki, kaszotto, buraczki do kaczki, sałatka warzywna ze szpinakiem, smażony łosoś i polędwiczki wieprzowe z warzywami.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu realizowanego przez Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Zamość pt. „Koło kultury 2020-2021. współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2020.

Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim ożywienie i aktywizacja środowisk Kół Gospodyń Wiejskich w kontekście propagowania tradycji ludowej, wzmocnienia tożsamości kulturowej i społecznej oraz podniesienie świadomości dotyczącej bogactwa dziedzictwa kulturowego regionu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content