W zawodach zwyciężyli: Mokre i Wierzba

mini zawody strazackie 2015-06-21 0509

| GALERIA |

Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze gmin Zamość i Stary Zamość zgromadziły w niedzielę 21 czerwca na stadionie sportowym w Wierzbie 37 drużyn jednostek OSP z obu gmin.

Przy licznie zgromadzonej widowni strażacy ochotnicy wzięli udział w dwóch konkurencjach.

Najpierw była sztafeta sprawnościowa z przeszkodami 7×50 (podłączenie węży W 75 i W 52, skok przez płotki i rów, slalomu między tyczkami i przeskoku przez ścianę), a później ćwiczenie bojowe (zestawienie węży gaśniczych, uruchomienie motopompy i uderzenie strumieniem wody w wyznaczone cele). Poszczególne konkurencje oceniała komisja sędziowska pod przewodnictwem brygadiera Tomasza Burcona.

Zawody tradycyjnie rozpoczęły się od zbiórki pododdziałów i złożenia meldunku przez Komendanta Gminnego OSP Stanisława Dusznika Wójtowi Gminy Stary Zamość Waldemarowi Raczyńskiemu. Witając wszystkich Wójt Gminy Stary Zamość podkreślił jak ważna jest strażacka służba, która cieszy się największym społecznym zaufaniem. Strażacy, także ci ochotnicy ratują życie i mienie ludzkie. W ostatnim czasie wielka odwagą i bohaterstwem (ratując dwóch tonących), wykazał się druh Mateusz Kozłowski, który jest członkiem OSP w Udryczach. W dowód uznania otrzymał on z rąk Wójta Waldemara Raczyńskiego list gratulacyjny i nagrodę pieniężną.

Oprócz strażaków na zawodach obecni byli między innymi także: Sławomir Zawiślak- Poseł na sejm RP, brygadier Jacek Sobczyński-Komendant Miejski PSP w Zamościu, Ryszard Gliwiński- Wójt Gminy Zamość i płk Mieczysław Skiba.

Klasyfikacja w gminie Zamość przedstawia się następująco:

I miejsce OSP Mokre

II miejsce OSP Płoskie

III miejsce OSP Pniówek

Klasyfikacja w gminie Stary Zamość:

I miejsce OSP Wierzba

II miejsce OSP Chomęciska Duże

III miejsce OSP Nowa Wieś

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content