W świecie poezji VI Gminny Konkurs Recytatorski 19.06.2014

mini konkurs rec 2014-05-19 5083

| GALERIA |

W poniedziałek 19 maja 2014 roku już po raz VI odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu i Gminną Bibliotekę Publiczna w Starym Zamościu. Wystąpiło aż 99 recytatorów w czterech kategoriach wiekowych, Komisja konkursowa oceniała między innymi: dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny i interpretację utworów. Najmłodsi uczestnicy (kategoria I i II) mieli do zaprezentowania dwa dowolne wiersze, natomiast starsi, czyli kategoria III i IV , mieli do przedstawienia jeden wiersz i fragment prozy.

Z pośród 22 recytatorów, którzy wystąpili w pierwszej kategorii wiekowej, czyli dzieci z klas przedszkolnych I miejsce zajęła Oliwia Kopiel, II miejsce Kornelia Szymala i III miejsce Emilia Pawlasiuk. Wszystkie trzy są z klasy 0 c ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie Natomiast wyróżnienia otrzymali: Mateusz Mędziak, Magda Paruch i Natalia Oryszczak (kl.0 a)

Komisja wysłuchała 47 recytatorów w II kategorii wiekowej, czyli uczniowie z klas I, II i III

I tak I miejsce zajął Piotr Kłapouch z kl. I b, II miejsce: Melania Molas z kl. I a- oboje ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie, oraz III miejsce: Piotr Wyrostek z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Krasnem

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Jakub Wodyk kl. III Filia w Udryczach,

Julia Mazurek, Oliwia Zdanowska, Małgorzata Pyszak z klasy I a Klaudia Maluga z klasy I b S

Alicja Cichosz i Adriana Sidor z klasy II a – wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie

W III kategorii wiekowej (klasy IV-VI) Komisja wysłuchała 25 recytatorów i przyznała

I miejsce: Janowi Zimińskiemu z klasy IV a, II miejsce: Kamili Dzidek z klasy V a i

III miejsce: Katarzynie Podolak z klasy VI b wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie.

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Bojar z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Krasnem, za wiersz Ludwika Jerzego Kerna „O rodzicach” i Kacper Kania z klasy IV a ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie.

Po wysłuchaniu 5 recytatorów W IV kategorii wiekowej (gimnazjum) przesłuchano 5 recytatorów i przyznano tylko I miejsce Barbarze Ptak z klasy I b z Gimnazjum w Starym Zamościu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content