W świecie poezji 10 maja 2013r

mini konkurs recytat 9756

| GALERIA |


Po raz piąty odbył się 10 maja 2013 roku a sali Urzędu Gminy, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu Gminny Turniej Recytatorski „W świecie poezji”
Jak co roku i tym razem chętnych do recytacji nie zabrakło. Komisja miała do przesłuchania 71 recytatorów, w czterech kategoriach wiekowych. Oceniany był dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny i interpretacja przedstawianych utworów. W grupach wiekowych pierwszej i drugiej uczestnicy mówili dwa wiersze, a w trzeciej i czwartej kategorii mieli do zaprezentowania wiersz i fragment wybranej prozy.
Celem konkursu jest między innymi popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenia uzdolnień recytatorskich oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji.
Pierwsza kategoria wiekowa (klasy O i I) I miejsce przypadło Julii Mazurek, II miejsce Mateuszowi Mędziak, oboje z klasy O A ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie, przygotowani przez Panią Ewę Herbin. Dwa równorzędne III miejsca zajęli: Daria Zańko (5 lat) z Filii w Udryczach, przygotowana przez Panią Bożenę Mogielnicką-Baran i Małgorzata Kłapouchy z klasy O B ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie, przygotowana przez Panią Beatę Miciuła.
W drugiej kategorii wiekowej (klasy II i III) I miejsce zajął Jan Ziemiński, II miejsca zajęły Agnieszka Pieczykolan i Agata Dudka. Cała trójka uczęszcza do klasy III A w Szkole Podstawowej w Wierzbie i przygotowywała się pod kierunkiem Pani Marii Dorosz.
Także na miejscu III w tej kategorii wiekowej znalazły się dwie osoby: Kasia Kusy i Julia Kusy, obie z klasy II A ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie. Przygotowała je do recytacji Pani Teresa Szałata.
W III kategorii wiekowej ( klasy IV-VI) zostało przyznane jedno wyróżnienie dla: Julii Ordyniec z klasy V B Szkoły Podstawowej w Wierzbie. Julię przygotowała Pani Wioletta Sidor.
Także w IV kategorii wiekowej przyznano dwa wyróżnienia dla Pauliny Szymala i Martyny Soboń z Gimnazjum w Starym Zamościu. Obie do konkursu przygotował Pan Jerzy Pitek.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zdobywcy poszczególnych miejsc nagrody książkowe.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content