W świecie poezji 30.11.2021

poezja 2021 11 27 2766 | GALERIA | We wtorek 30 listopada 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu, po rocznej przerwie odbył się XIII Gminny Konkurs Recytatorski „W świecie poezji”. Konkurs skierowany był do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie i wzięło w nim udział 73 dzieci. Jego celem jest popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie uzdolnień recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, oraz poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów literacko-poetyckich.

Komisja konkursowa oceniała występy recytatorów w trzech kategoriach wiekowych:

Pierwsza kategoria- przedszkolaki i klasy O, druga kategoria- klasy I- III i trzecia kategoria wiekowa- klasy IV- VIII. Recytatorzy w pierwszej i drugiej kategorii zaprezentowali się w jednym wierszu, natomiast w trzeciej kategorii w dwóch wierszach.

W pierwszej kategorii wiekowej Komisja I miejsce przyznała Hani Lenkiewicz z Oddziału Przedszkolnego 2, za wiersz Juliana Tuwima pt. „Murzynek Bambo” którą do recytacji przygotowała pani Katarzyna Olech.

II miejsce za utwór Jana Brzechwy „Kłamczucha” otrzymała Hania Pałka z klasy 0 b, przygotowana przez panią Elżbietę Mazurek. III miejsce za wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzeczka” otrzymał Dominik Kukułowicz z klasy 0 a, przygotowany przez panią Ewę Hebin.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Michalina Luchowska z oddziału przedszkolnego 2 za wiersz pt. „Na straganie” Jana Brzechwy, Natalia Blonka z klasy 0 b za wiersz Jana Brzechwy pt. „Samochwała”, Lena Gil z klasy 0 a za wiersz Jana Brzechwy „Kaczka dziwaczka” i Marzena Furmanek z klasy 0 b za wiersz Juliana Tuwima „Kotek”

W drugiej kategorii wiekowej przyznano I miejsce Hani Molas z klasy III za utwór Agnieszki Frączek pt. „Śnieżek”, przygotowana do recytacji przez panią Barbarę Sobczuk.

II miejsce otrzymał Igor Pastuszak z klasy II a za wiersz Juliana Tuwima pt. „Okulary”, przygotowany do recytacji przez panią Beatę Zimińską.

III miejsca przyznano trojgu recytatorom: Natalii Hanaka z klasy I a za wiersz Jana Brzechwy pt. „Grzebień i szczotka”, przygotowaną do recytacji przez panią Małgorzatę Kłapouchy; Mai Furmanek z klasy I b za wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Doświadczenie” i Lenie Piróg z klasy I b ,przygotowane do recytacji przez panią Marię Dorosz.

Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Tywoniuk z klasy II b za wiersz „Marzenie” Joanny Kulmowej, przygotowana do recytacji przez panią Mirosławę Bochniak.

W trzeciej kategorii wiekowej I miejsce otrzymała Emilia Pawlasiuk z klasy VII b, która zaprezentowała dwa wiersze Juliana Tuwima „Rzuciłbym to wszystko” i Jana Lechonia „Goplana”, przygotowana do recytacji przez panią Agnieszkę Bochniak.

II miejsca otrzymały recytatorki z klasy IV b Laura Cieślak za wiersze Jana Brzechwy „Żuk” i „Mucha” i Maja Bojar za wiersze „O rodzicach” J.J. Kerna i „Straszny sen” Marii Terlikowskiej, przygotowane przez panią Bożenę Neczaj.

III miejsce otrzymała Magda Paruch z klasy VIII a za wiersze: C.K. Norwida pt. „Moja piosenka” i A. Oppmana pt. „Orlątko”, przygotowana do recytacji przez pana Jerzego Pitka.

Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci nagrody książkowe, ufundowane przez organizatora przeglądu i Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Zamościu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content