W drodze do aktorstwa 22.11.2012

 

mini_przeglad_teatrzykow_22-11-2012_8167

| GALERIA |

Swoje aktorskie talenty 22 listopada 2012 roku prezentowały dzieci ze szkół z terenu gminy Stary Zamość na VIII Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych „W drodze do aktorstwa”.

Organizatorem tej cyklicznej imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu.

Tym razem przegląd odbył się w Szkole Podstawowej w Wierzbie i Gimnazjum w Starym Zamościu.

Wystąpiło 7 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Komisja oceniała między innymi dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny oraz scenografię i kostiumy.

W pierwszej  kategorii wiekowej I miejsce zajął zespół „Wesołe Skrzaty” ze Szkoły Podstawowej w Krasnem za przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

Na II miejsce uplasował się zespół „Balbinki” ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie ze sztuką pt. „Kozucha Kłamczucha”. III miejsce zajęło Kółko Teatralne „Słoneczka” ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie za przedstawienie pt. „Calineczka”.

W drugiej kategorii wiekowej Komisja przyznała I miejsce zespołowi „Crazy Girls” z Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Zamościu za przedstawienie pt.”Prawo jazdy dla czarownic”, oraz dwa równorzędne miejsca II dla:zespołu „Śmieszki” ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie za przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka” i dla zespołu „Krasne-Ludki” ze Szkoły Podstawowej w Krasnem za przedstawienie pt. „Makabryczne igraszki”.

Trzecią kategorię wiekową reprezentował zespół z Gimnazjum w Starym Zamościu. Młodzież przedstawiła  sztukę pt. „Dulskim być” opartą na dramacie Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy.

 

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content