Tydzień bibliotek 10 maja 2019 r.

2019 05 08 tydzien bibliotek 5643 | GALERIA | Z okazji Tygodnia Bibliotek w piątek 10 maja 2019 roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Zamościu zaprosiła ze spektaklem teatralnym Teatr „Maska” z Krakowa.

Przedstawienie pt. „Prastara książnica-skarb i tajemnica … bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi” , promujące czytelnictwo, oraz świadome korzystanie z Internetu obejrzały dzieci z grup przedszkolnych i klas od 0 do III ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie i Filii w Udryczach.

Bohaterką przedstawienia jest piratka Kira, która podróżuje. Za pomocą telefonu ustala plan wypraw i tam płynie. Pewnego razu udaje się na tajemniczą wyspę w poszukiwaniu, zaznaczonego na internetowej mapie skarbu. Po przybyciu okazuje się że na wyspie nie ma wifi. I jak tu sobie poradzić

Z pomocą dziewczynce przychodzą mieszkańcy wyspy. Między innymi tygrysek i Szaman, który przekazuje jej rebus, który będzie musiała rozwiązać wraz z dziećmi. Rozwiązaniem jest słowo „Książnica”. Nasuwa się pytanie co to za miejsce?…..

Jest to opowieść o tym, że książki są skarbnicą wiedzy, Internet zaś pomaga nam w życiu codziennym, jeśli posługujemy się nim w umiejętny sposób. Spektakl jest zachętą do regularnego odwiedzania biblioteki.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content