Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta 2021

turniej 25 07 2021 1183 | GALERIA | W niedzielę 25 lipca 2021 roku na stadionie sportowym w Wierzbie po rocznej przerwie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stary Zamość. Zgłosiło się na niego 8 drużyn: Chomęciska Małe, Krasne, Wierzba „Kto pytał?”, Tempo Wierzba, Beta Stary Zamość, Majdan Sitaniecki, Nowa Wieś i Podstary Zamość.

Drużyny podzielono na dwie grupy po cztery drużyny w każdej, które rozegrały mecze o awans do półfinału. Drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca z każdej z grup awansowały do półfinału. Były to: Tempo Wierzba, Krasne, Beta Stary Zamość i Majdan Sitaniecki.

W półfinale Majdan Sitaniecki wygrał z Tempo Wierzba 4:0, a Krasne pokonało w rzutach karnych Beta Stary Zamość 2:0. ( w regulaminowym czasie był remis 1;1)

W meczu o trzecie miejsce Beta Stary Zamość pokonała 1:0 Tempo Wierzba.

W finale Krasne pokonało Majdan Sitaniecki 2:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Dyrkacz z Krasnego, najlepszym strzelcem z 6 bramkami został zawodnik z Majdanu Sitanieckiego Maksymilian Krukowski. Statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał zawodnik Beta Stary Zamość Michał Janda.

Zwycięzcy turnieju otrzymali z rąk Wójta Gminy Stary Zamość Waldemara Raczyńskiego puchary, pamiątkowe dyplomy, statuetki i piłki, pozostałe drużyny otrzymały dyplomy za udział i piłki. Zawody sędziował Andrzej Swacha. Dodatkowo dla najstarszego i najmłodszego zawodnika turnieju vuchery na koszulki ufundował Prezes GLKS Omega Stary Zamość Grzegorz Maluga.

W czasie turnieju funkcjonował punkt promocji szczepień przeciwko Covid-19

Skład drużyny z Krasnego: Damian Dyrkacz, Szymon Dyrkacz, Jan Seroka, Mikołaj Seroka, Karol Denkiewicz, Krystian Gil, Krystian Kwaśniuk, Krystian Olech i Grzegorz Maluga.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content