Szkoła w Wierzbie wzbogaciła się w nowoczesny sprzęt edukacyjny

miniKonkursplastycznyRPO_05

| GALERIA |

Jednym ze zwycięzców drugiej edycji konkursu plastycznego pt. „RPO zmienia świat-namaluj swój świat „zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w ramach promocji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego został Damian Ożga uczeń ze Szkoły Podstawowej im. K. Namysłowskiego w Wierzbie. Na etapie szkolnym w konkursie  udział wzięli uczniowie z klas IV, V i VI, wpłynęło kilkadziesiąt prac z pośród których wybrano najlepsze. Konkurs miał na celu promocję RPO i zwiększenie wiedzy o funduszach europejskich wśród najmłodszych mieszkańcach regionu. Konkurs polegał na stworzeniu plakatu  prezentującego efekty wykorzystana środków unijnych z RPO na Lubelszczyźnie. Uroczystość wręczenia nagród  przez Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana odbyła się 10 września 2012 roku w sali Filharmonii  Lubelskiej. Tam laureaci ze 173 gmin otrzymali drobne upominki, zaś szkoły  które reprezentowali otrzymały nowoczesne zestawy edukacyjne (tablica interaktywna, projektor multimedialny i oprogramowanie).
Przy wręczaniu nagród obecni byli Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzbie Barbara Smyk i Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński.
Ogółem na konkurs wpłynęło 574 prac, z których po ocenie formalnej dopuszczono do oceny jury łącznie 556 prac. Do konkursu zgłosiło się 642 szkoły województwa lubelskiego.

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content