Święto Niepodległości

swieto niepodleglosici 2018 11 11 2108 | GALERIA |

Święto Niepodległości
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości 11 listopada odbyły się w kościele parafialnym w Starym Zamościu. W koncelebrze została odprawiona Msza Święta w intencji ojczyzny przez proboszcza parafii ks. Mirosława Sawkę, wikariusza ks. Artura Wojtowicza, oraz ks. Emila Wojtasia.
Do zgromadzonych na uroczystości swoje słowo skierował Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński. O 12:00 włączając się do akcji „Hymn dla Niepodległej” wszyscy uroczyście odśpiewali Hymn Polski.
Uroczystość swoim występem uświetnili: Zespół Śpiewaczy Udryczanki i Zespół Kameralistów Symfonicznej Orkiestry im. K. Namysłowskiego w Zamościu. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć miedzy innymi „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”, „Pierwsza kadrowa” i wiele innych.
Wzruszające widowisko słowno-muzyczne zaś przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie i Gimnazjum w Starym Zamościu pod kierunkiem pań: Anny Chabros, Małgorzaty Niedziela, Ireny Dyrkacz, Marzanny Świrszcz, Barbary Sobczuk, oraz Norberta Kowalczuka, który przygotował z najmłodszymi układ taneczny z szarfami biało-czerwonymi.
Na uroczystość licznie stawiły się delegacje różnych organizacji ze swoimi sztandarami.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content