Strażacy świętowali (Florian 2019 Wisłowiec)

| GALERIA | W niedzielę 12 maja 2019 roku w Wisłowcu odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Wzięły w nim udział wszystkie Jednostki OSP z terenu gminy Stary Zamość. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu kompani i złożeniu meldunku Prezesowi Zarządu Gminnego OSP Wacławowi Mrozowi przez Komendanta Gminnego OSP Stanisława Dusznika, oraz wciągnięciu flagi na maszt i odegraniu hymnu państwowego.
Następnie głos zabrał Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński , który powiedział między innymi o wyjątkowości strażackiej służby i o zaufaniu jakim cieszą się strażacy wśród społeczeństwa „Dzisiaj Strażak musi posiadać ogromna wiedzę, ale także dysponować odpowiednim sprzętem. Zaszczytna służba strażacka to nie tylko udział w akcjach ratunkowych, ale to też umiejętność życia z honorem, wierność sztandarowi i tradycji”
Podziękował także druhom z Wisłowca za organizację Święta, oraz poinformował o planach remontu ich strażnicy w bieżącym roku.
W uroczystości uczestniczyli i głos zabierali: Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak i Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego starszy kapitan Przemysław Ilczuk.
Mszę Świętą w intencji strażaków i ich rodzin odprawił proboszcz ks. Mirosław Sawka, który zwracając się do strażaków powiedział „ Trzeba podziękować Bogu za dar powołania do tej zaszczytnej służby”. Podkreślił, że „Podstawą naszego życia jest miłość  Boga do człowiek i że człowiek w tej miłości próbuje się realizować. Jednym ze świadków tej miłości jest św. Florian, patron strażaków strzegący zasad życia ludzkiego. Poniósł on śmierć męczeńską z miłości do Boga”
Po zakończeniu Mszy Świętej organizatorzy wszystkich obecnych zaprosili na poczęstunek, który przygotowali strażacy i panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wisłowca.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content