Straszna noc w bibliotece 10-11.06.2016

straszna noc 10 06 2016 5731 | GALERIA | Była już magiczna i egipska, teraz natomiast przyszła kolej na „straszną”. W tym roku w nocy 10 na 11 czerwca 2016 roku, po raz trzeci z rzędu odbyła się wzorowana na nocy muzeów, noc w bibliotece. Imprezę dla ponad trzydzieściorga dzieci w wieku od 7 do 13 lat zorganizowali wspólnie Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu. Jak zwykle z naborem chętnych nie było problemu, całonocna impreza ma już swoją „markę”. Całość nocnej zabawy prowadzona jest w konwencji gry terenowej.

Wszystkie zadania i atrakcje nawiązywały do tematyki tegorocznej nocy w bibliotece. Zaczęło się od godziny 19:30 od ustalenia reguł i zasad panujących w bibliotece i poza nią.

Najpierw dzieci obejrzały dwie prezentacje multimedialne o miejscach i postaciach „strasznych”. Następnie poprzez rozwiązywanie zadań i odpowiedzi na pytania uczestnicy zdobywali talenty, które przyporządkowywały ich do poszczególnych grup, takich jak: pogromcy wampirów, czy też pogromcy duchów. Aby następnie wziąć udział w wyprawach grupami po ciemku z latarkami po korytarzach budynku Urzędu Gminy i na zewnątrz budynku, gdzie czekały na nich różne „zjawy”. W postacie te wcielili się starsi uczniowie, którzy co roku pomagają przy organizacji nocy w bibliotece: Przemek, Marcin, a w tym roku dołączyły do nich Patrycja, Ala i Danusia.

„Zjawy” nie tylko straszyły ale także „domagały się” wykonywania różnych dziwnych zadań za które grupa otrzymywała koperty naprowadzające do odnalezienia „skarbu”.

W celu jego odnalezienia po północy wszyscy musieli udać się na zewnątrz budynku i przejść ok. pół kilometra i znaleźć go (do końca pilnowany był przez duchy).

Po nocnej wyprawie dla najwytrwalszych wyświetlane były „straszne” filmy. Pozostali mogli pójść spać. Noc w bibliotece zakończyła się o godzinie 8:00 rano.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content