Starozamojski Piknik Rodzinny

mini22.07.2012_piknik

| GALERIA |

Przez dwa dni 21-22 lipca 2012 na placu przy boisku szkolnym mieszkańcy gminy Stary Zamość  i okolic bawili się na Starozamojskim Pikniku Rodzinnym. Był on zorganizowany wspólnie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Zamościu. W pierwszym dniu chętni mogli zapoznać się ze sprzętem pożarniczym. Pokaz zorganizowały jednostki OSP Wierzba i Stary Zamość , natomiast Zespół Ratownictwa Medycznego z Lublina przedstawił pokaz z zakresu pierwszej  pomocy medycznej. Odbyła się także prelekcja na temat zdrowego trybu życia i degustacja zdrowej żywności. Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami: literackim i znajomości savoir viru. W sobotę miłośnicy dwóch kółek wzięli udział w rajdzie rowerowym (Wierzba-Pańska Dolina).
W niedzielę piknik rozpoczął się od pokazu tańca nowoczesnego w wykonaniu grupy Slide działającej przy GOK Stary Zamość prowadzonej przez Panią Edytę Zając. Następnie zabawę z najmłodszymi poprowadził  Teatr Forma z Lublina (zawody sumo, balonowe zwierzaki, mega bańki mydlane, postacie z bajek Disneya). Z ponad godzinnym programem wystąpił zespół „Gdzie diabeł nie może”. Trzy wokalistki z Zamościa przedstawiły nowy repertuar cygańsko-rockowo-popowy. W dalszej kolejności wystąpiły  miejscowe wokalistki Dominika Dyrkacz i Ewelina Mazur. Później widzowie zachwycali się  tańcem  i charakteryzacją w profesjonalnym wykonaniu Edyty Zając, oraz pokazem iluzji Igora Lewandowskiego. Można także było zaprezentować się wokalnie w karaoke. Piknik został zwieńczony dyskoteką z DJ SCHEWA, a następnie zabawą z zespołem PRYZMAT.
Dodatkową atrakcją w czasie pikniku był  darmowy  park zabaw dla najmłodszych, a dla wszystkich uczestników poczęstunek.
Piknik częściowo został sfinansowany z Projektu systemowego „Integracja zawodowa w gminie Stary Zamość” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Część konkursowych nagród przekazało biuro  LGD Ziemia Zamojska.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content