Spotkanie z Jarosławem Siekiem 01.02.2016

mini spotkanie z j siekiem 2016 02 01 3816

| GALERIA | W poniedziałek 1 lutego 2016 roku gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Zamościu był autor wielu książek dla dzieci, mieszkający w Zamościu Jarosław Siek.

Podczas spotkania w którym wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie, autor prezentował swoją twórczość, która charakteryzuje się poczuciem humoru, słowną zabawa i lekkością. Do tej pory młodym czytelnikom twórczość pana Jarosława kojarzyła się głównie z utworami poświęconymi niektórym polskim miastom. Są to między innymi utwory:

„Gość z Zamościa”, „Dżamboraja z Biłgoraja”, „Rybak z Rybnika czy też „Drwal z Jaworzna”.

Każda z jego bajek zawiera kluczowy element edukacyjny jakim jest morał.

W ostatnim czasie do swojej twórczości autor dołączył serię bajek o polskich reprezentacjach piłkarskich pt. „Drużyna orłów”

Uczestnicy poniedziałkowego spotkania mogli obejrzeć próbkę tych bajek, do których głosu użyczyli znani polscy aktorzy. W utworach tych w humorystyczny sposób przedstawia prawdziwe historie, zwłaszcza te najnowsze między innymi zwycięstwo biało-czerwonych nad Niemcami. W zamyśle autora tych utworów jest stworzenie alternatywy dla wszechobecnych gier komputerowych. Po przez śmieszny wierszowany język stara się zachęcić dzieci do częstszego sięgania po książki.

Całą dotychczasowo wydaną serię „Drużyna orłów” można pobrać nieodpłatnie w GBP Stary Zamość.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content