Spotkanie ŚZŻ AK w Starym Zamościu 21.01.2015

mini 2015-01-21 szz ak 8468

| GALERIA |

Jak co roku w styczniu spotkanie sprawozdawcze połączone z łamaniem się opłatkiem mieli Członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK Koło w Starym Zamościu. Obecnie Koło liczy 36 członków, w tym 22 nadzwyczajnych, 7 zwyczajnych i 7 podopiecznych. Minutą ciszy uczczono pamięć Członków którzy odeszli w ubiegłym roku: Krystynę Molas i Feliksa Winarczyka.

21 stycznia 2015 roku spotkanie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy, ponieważ dotychczasowy Prezes Władysław Mazurek, ze względu na stan zdrowia złożył rezygnację z pełnienia funkcji. Na nowego Prezesa wybrano Kazimierza Niedzielę, natomiast obecni na spotkaniu Członkowie Władysława Mazurka wybrali na Prezesa Honorowego.

W spotkaniu wzięli udział także: Poseł na Sejm RP i jednocześnie Prezes ŚZŻ AK Okręg w Zamościu Sławomir Zawiślak, mjr Tadeusz Kopeć, ks. Piotr Skóra, Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński i Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Biały.

Poseł Sławomir Zawiślak podziękował Członkom Koła za udział i reprezentowanie gminy na różnych uroczystościach patriotycznych organizowanych przez Związek. Takich wyjazdów w ubiegłym roku było 19. Poinformował także o zamierzeniach Związku na ten rok. W planie są między innymi uroczyste obchody 25-lecia powstania Związku.

Podziękowania oraz życzenia noworoczne złożył Wójt Gminy Waldemar Raczyński.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content