Spotkanie wigilijne

2019 12 15 wigilia gok 8321 | GALERIA | Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu w niedzielę 15 grudnia 2019 roku zorganizował spotkanie wigilijne dla KGW, zespołów śpiewaczych i dzieci uczęszczających na zajęcia organizowane w GOK. Spotkania te są okazją do zaprezentowania swoich umiejętności czy to artystycznych, czy też kulinarnych. Najpierw wystąpił kwartet gitarowy pod kierunkiem instruktora Piotra Siewienia. W ich wykonaniu usłyszeliśmy dwie kolędy. Następnie obejrzeliśmy układ taneczny w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia

hip-hop, prowadzonych przez panią Gabrielę Waga. Kolejnym punktem niedzielnego programu było przedstawienie teatralne pt. „Zimowe opowieści cz.2” w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego działającego w GOK. Scenariusz na podstawie baśni z różnych stron świata napisała Katarzyna Król, która także sztukę wyreżyserowała i wykonała scenografię.

Następnie w wykonaniu Julki Mazurek przy akompaniamencie Piotra Siewienia usłyszeliśmy kolędę „Lulajże Jezuniu”. Kolejne kolędy zaśpiewali członkowie zespołów śpiewaczych działających przy GOK „Udryczanki” i „Canto”.

Spotkanie wigilijne zakończyło się poczęstunkiem potraw wigilijnych, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych Activum.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content