Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Dmitrocą

spotkanie z dmitroca udrycz 05 12 2022 6751 | GALERIA | W poniedziałek 5 grudnia 2022 roku uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Wierzbie mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z poetą, bajkopisarzem, satyrykiem, tłumaczem i dramaturgiem Zbigniewem Dmitrocą, któremu towarzyszyła żona Magdalena Józefczuk-Dmitroca, ilustratorka niektórych książek swojego męża. Przybyli oni na spotkanie do biblioteki szkolnej na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Zamościu.

W czasie tego spotkania autor prezentował swoje książki, które napisał dla dzieci, od tej pierwszej pt. „Rozbrykana dorożka”, która była wydana w 1992 roku. W kolejnych latach pan Zbigniew pisał kolejne tytuły takie jak między innymi „Zezowata beza” (1996), czy też „Kotka Trajkotka” (2006), oraz wiele innych, aż do ostatniej wydanej w 2022 roku. A jest to książka poświęcona miejscowościom naszego województwa pt. „Wiersze o Lubelszczyźnie”. Ilustratorką jej jest pani Magdalena Józefczuk-Dmitroca (książka jest dostępna w GBP Stary Zamość)

Twórczość pan Zbigniewa Dmitrocy jest dla dzieci źródłem informacji o otaczającym świecie. Utwory prowokują do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Łatwo trafiają do dzieci, są zabawne i pouczające.

 

Uroczystość zakończyła się przy pomniku apelem pamięci, oraz złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy. W obchodach wzięły udział poczty sztandarowe: Światowego Związku Żołnierzy AK Rejon Stary Zamość i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Udryczach, oraz Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content