Spotkanie autorskie z Joanna Marią Chmielewską

spotkanie joanna chmie 1893 | GALERIA |

Spotkanie autorskie z Joanna Marią Chmielewską

 

8 listopada 2018 roku odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Marią Chmielewską, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Zamościu. Spotkanie pt. „Od pomysłu do książki” połączone było z warsztatami i wzięli w nim udział uczniowie klas V a i

VI a ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie.

W czasie godzinnego spotkania uczestnicy dowiedzieli się na czym polega praca pisarza, skąd bierze pomysły i jaka jest droga od pomysłu do wydania książki. Następnie pod okiem autorki dzieci wykonywały z lateksowych rękawiczek stworki, nadawały im imiona i krótkie historie. Na zakończenie każdy zaprezentował swojego stworka.

Pani Joanna Maria Chmielewska pochodzi ze Szczecina a obecnie mieszka w Szklarskiej Porębie, gdzie prowadzi pensjonat.

Jest pedagogiem i pisarką piszącą zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Ma w tej dziedzinie duże osiągnięcia, jej książka dla dzieci pt. „Niebieska niedźwiedzica” została uznana za Najlepszą Książkę Dziecięcą roku 2012 w konkursie „Przecinek i kropka” i została wpisana na listę Muzeum Książki Dziecięcej. Rok później w tym samym konkursie także została nominowana za książkę pt. „Muszla” Nominację do nagrody literackiej Polskiej Sekcji IBBY Książka roku 2011 autorka otrzymała za książkę „Neska i srebrny talizman”

Pani Joanna oprócz pisania książek prowadzi także warsztaty twórczego pisania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z książek dla dorosłych Joanna M. Chmielewska wydała: „Poduszka w różowe słonie”, „Sukienka z mgieł”, „Karminowy szal”, „Mąż zastępczy” i „Złodziejka opowieści”

Autorka będąc na spotkaniu w Starym Zamościu podarowała do zbiorów biblioteki swoją najnowszą powieść dla dorosłych pt. „Pod wędrownym Aniołem”

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content