Spotkanie autorskie – Krystyna Śmigielska w Gminnej Bibliotece Publicznej
mini_k-smigielska_2011_9889

| GALERIA |

Uczniowie z klas IV,V i VI ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Panią Krystyną Śmigielską. Spotkanie zostało zorganizowane i odbyło się 24 października 2011 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Zamościu.

Krystyna Śmigielska jest pisarką, autorką książek dla dzieci i dla dorosłych. W swoim dorobku artystycznym posiada już około 10 tytułów. Na spotkaniu w Starym Zamościu w sposób barwny i niekonwencjonalny zapoznała słuchaczy ze swoją pierwszą książką dla dzieci pt. „Tekla”. Jest to opowieść o niezwykłej lalce o imieniu Tekla spełniającej „małe cudziki”.

Kontynuacją jej przygód jest książka pt. „Tekla i płaczący braciszek”.

W nawiązaniu do swojej kryminalnej książki dla młodzieży pt. „Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią” (książka dostępna w bibliotece)zaprosiła do odegrania krótkiej scenki dwóch chłopców z pośród widowni.

Pani Krystyna opowiadała o tym jak została pisarką, o marzeniach, które mogą się spełnić w każdym wieku. „Warto próbować realizować swoje marzenia. Nawet te, które wydają nam się całkowicie nierealne. Jeżeli przyłożymy się do nich, jeżeli będziemy konsekwentni mogą się spełnić”.

Powieści Krystyny Śmigielskiej zawierają zawsze głębsze myśli, w przypadku twórczości dla dzieci dydaktyczne, wyrażane poprzez zabawę i trzymającą w napięciu fabułę.

Podczas spotkań z czytelnikami nie tylko promuje swoją twórczość, ale także rozwija wrażliwość na słowo, jego liczne uwikłanie, obrazowość i dźwięk. Dzieci uczy wrażliwości na piękno świata, dorosłych na piękno literatury. Należy do grona pisarzy, których znakiem rozpoznawczym jest niekonwencjonalne i niezawodne poczucie humoru.

 

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content