Spektakle teatralne 17.11.2017

teary 2017 11 17 5059 | GALERIA | W piątek 17 listopada 2017 roku uczniowie z klas młodszych szkoły podstawowej w Wierzbie uczestniczyli w dwóch przedstawieniach teatralnych, które odbyły się w sali widowiskowej GOK Stary Zamość.

Jako pierwszy wystąpił z przedstawieniem interaktywnym pt. „Latający kufer” zespół studia teatralnego Krak-art z Krakowa.

Obejrzały go dzieci z przedszkola (3 grupy), oraz klas pierwszych i drugich. Sztuka jest adaptacją baśni H.Ch. Andersena, opowiadającej o synu bogatego kupca, który roztrwonił odziedziczony majątek, oraz o jego dalszych losach, kiedy spotkał na swej drodze księżniczkę, w której się zakochał.

Przesłaniem tej opowieści jest to aby nie udawać kogoś kim się nie jest i że kłamstwo nigdy nie popłaca.

Drugi spektakl który obejrzeli uczniowie z klas trzecich i czwartych zagrali aktorzy z Teatru Kurtyna także z Krakowa.

Zaprezentowali oni sztukę pt. „Awantura o żabę” Są to przygody żabki Klementynki, która nie chce być już zieloną żabką, ale piękną księżniczką, którą wszyscy by podziwiali. Swój cel chce osiągnąć szybko i bez wysiłku, najlepiej za pośrednictwem pocałunku księcia, którego niestety nie może spotkać.

„Awantura o żabę” to mądra opowieść o pożytkach płynących z pracowitości, dobrego zachowania i szacunku do innych, oraz o stawaniu się dobrym i mądrym dzieckiem.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content