Spektakle teatralne 03.02.2020

2020 02 03 teatr 8840 | GALERIA | W poniedziałek 3 lutego 2020 roku do Starego Zamościa zawitał Teatr KURTYNA z Krakowa, który dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie zagrał dwa spektakle profilaktyczne.

Dzieci z przedszkola i klas młodszych obejrzały sztukę pt. „Magia słowa” Aktorzy zabrali widzów w magiczną podróż do świata magii i czarów. Podróż ta miała na celu rozbudzenie w dziecięcym widzu kreatywności i wyobraźni, którą upośledzają urządzenia taki jak smartfony i tablety. Dodatkowo spektakl uczy dzieci szacunku do osób starszych, a także z dużą dawką humoru przekazuje umiejętność używania tzw. „magicznych słów” proszę, przepraszam, dziękuję.

Natomiast uczniowie klas starszych obejrzeli natomiast przedstawienie pt. Szkolny szantaż”. Przedstawienie opowiada o chłopcu, który w nieuczciwy sposób, taki jak między innymi szantaż dąży do celu jakim jest wygrana w szkolnym plebiscycie „Najlepszy z najlepszych”. W rezultacie otrzymuje ten tytuł, ale wcale się z tego nie cieszy, bowiem dzięki życzliwym osobom zrozumiał, że źle postępował. Gdyby rzeczywiście zasługiwał na wygraną nie musiałby wpływać na głosujących.

Cała historia była przedstawiona w ciekawy i bliski młodzieży sposób. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content