Rozpoczęcie wakacji- Stary Zamość 2018

2018 07 08 festyn 0078 | GALERIA | Pod takim tytułem w niedzielne popołudnie i wieczór 08 lipca 2018 roku na stadionie w Wierzbie odbył sie festyn. Zorganizowało go Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych „Activum” w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Starym Zamościu. Współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie”

Każdy z uczestników festynu mógł znaleźć cos dla siebie, organizatorzy bowiem zapewnili bogaty i ciekawy program. I tak od godziny 15:00 przez dwie godziny z bajki interaktywnej z animacjami pt. „Wakacyjna podróż marzeń” mogli skorzystać najmłodsi. Aktorzy wcieleni w piratów wędrowali z dziećmi przez różne kraje i kontynenty.

O godzinie 17:00 zaprezentował swoje umiejętności iluzjonistyczne Jerzy Kral.

Następnie publiczność bawiła się przy najbardziej znanych utworach biesiadnych w wykonaniu zespołu „Chłop, 2 baby i organy”

O 20:00 bawił i rozśmieszał publiczność zdobywca 1 miejsca w przeglądzie PAKA Kraków 2016 i 2 miejsca na Mazurskim lecie Kabaretowym 2015 kabaret „Czołówka Piekła”

Od 21:00 do 1:30 wszyscy bawili się przy muzyce DJ ASTERO. W między czasie ok. godziny 21:00 odbył się godzinny koncert gwiazdy wieczoru zespołu ŁOBUZY znanego z przeboju „Ona czuje we mnie pieniądz”

Podczas festynu najmłodsi mogli skorzystać z bezpłatnych urządzeń rekreacyjnych: dużej zjeżdżalni, byka rodeo, placu zabaw i trampoliny.

Natomiast wszyscy uczestnicy niedzielnego festynu mogli popróbować lokalnych potraw przygotowanych prze panie z KGW Wisłowiec, KGW Wierzba, Zespół Śpiewaczy Udryczanki, sołectwo Udrycze i Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych ACTIVUM. Stoiska promocyjne wystawili także lokalni twórcy: Anna Madyniak, Zdzisława Ordyniec, Monika Furmanek, Magdalena Lisiewicz. Kamil Szwal, Małgorzata Kłapouchy, Janusz Turczyniak, a także członkinie zespołu Canto i Klubu Seniora. Natomiast GOK Stary Zamość przygotował stoisko animacyjne dla dzieci.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content