Rajd rowerowy Alpaki 8 czerwca 2019 roku

2019 06 08 rajd rowerowy 6207 | GALERIA | Rekordowa ilość osób, bo aż 51 uczestniczyło w rajdzie rowerowym, zorganizowanym po raz pierwszy w tym roku przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu, a który odbył się w sobotę 8 czerwca 2019 roku.
Początek 20-kilometrowej trasy miał jak zwykle początek przy GOK, następnie trasa prowadziła przez Stary Zamość, Podstary Zamość do Tarzymiech Trzecich. Tam uczestnicy rajdu mieli spotkanie z alpakami w „Szajówce Alpaki” . Właściciele zapoznali wszystkich z tymi egzotycznymi zwierzętami, pochodzącymi z Ameryki Południowej. Alpaki są producentami wysokiej jakości włókna, porównywalnego z jakością jedwabiu czy też kaszmiru. Hodowla ta prowadzona jest od roku czasu i obecnie  znajduje się tu 10 sztuk tych zwierząt w tym 2 sztuki są urodzone w Szajówce..
W czasie wizyty w Szajówce dzieci mogły głaskać i karmić alpaki marchewką. Następnie dla wszystkich właściciele zorganizowali grill i pieczone kiełbaski. Po posiłku rajd wyruszył w drogę  powrotna do Starego Zamościa.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content