Przyjazny gabinet

mini przyjazny gabinet 2013-09-28 1826

| GALERIA |

W sobotę 28 września 2013 roku w budynku Urzędu Gminy w Starym Zamościu można było skorzystać z bezpłatnych porad medycznych. A było to możliwe dzięki przeprowadzonej wspólnie przez Wójta Gminy Stary Zamość i Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu akcji społecznej „Przyjazny gabinet” profilaktyka i promocja zdrowia.
Głównym celem akcji jest profilaktyka nowotworów w celu zmniejszenia zachorowalności na raka, oraz lepsze dostosowanie opieki zdrowotnej do osób chronicznie chorych.
Oprócz wizyty u lekarzy takich specjalności jak: laryngolog, ginekolog, onkolog, internista, urolog, chirurg onkologiczny, gastrolog i rehabilitant, pacjenci mogli zrobić podstawowe badania takie jak pomiar ciśnienia, pomiar poziomu cukru, ważenie i pomiar wzrostu, profilaktyka raka piersi.
Można było także zaopatrzyć się w literaturę medyczno-oświatową dotyczącą między innymi zdrowego trybu życia, problemów starzejącego się społeczeństwa, profilaktyki chorób nowotworowych.
Główny nacisk w tej akcji , oprócz wizyt u specjalistów położono na profilaktykę i informacje o programach związanych z chorobami nowotworowymi wykonywanymi przez S.P. Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. A są to: badania mamograficzne, cytologiczne, wczesnego wykrywania raka prostaty i badania przesiewowe dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content