Przegląd Kolęd i Pastorałek w Starym Zamościu 2012
mini_przeg_koled_2012-01-05_0394

| GALERIA |

5 stycznia Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu już po raz VIII zorganizował Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Bóg się Rodzi”.

Komisja konkursowa oceniała warunki głosowe, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny uczestników. Po wysłuchaniu solistów i zespołów w IV kategoriach wiekowych przyznała.

W I kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajął Kacper Kania ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie przygotowany przez Panią Zofię Szewczyk.

W II kategorii wiekowej przyznano  pierwsze miejsce dla  Julii Chitrosz oraz wyróżnienie dla duetu Tomasz Mazur i Klaudiusz Szymala ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie przygotowanych przez Panią Annę Chabros.

W III kategorii wiekowej tak jak w poprzednich latach bezkonkurencyjna była Patrycja Główka z Gimnazjum w Starym Zamościu śpiewająca pod kierunkiem Pani Anny Chabros.

W IV kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajęła Pani Halina Molas, wyróżnienia otrzymały panie Zofia Repeć i Lucyna Buryś za kolędę „Jakaś światłość”

Wśród zespołów pierwsze miejsca zajęły „Kółko Teatralne Słoneczka ” pod kierunkiem Pani Marii Dorosz i uczniowie klasy IIB pod kierunkiem Pani Zofii Szewczyk ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie.

W II kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajął zespół Mały Solgit ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie.

W III kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajął zespół Solgit z Gimnazjum w Starym Zamościu. Obydwa zespoły przygotowała także Pani Anna Chabros.

W IV kategorii wiekowej pierwsze miejsce wyśpiewał zespół „Udryczanki”.

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content