Przegląd Kolęd i Pastorałek 2010
koledy2010

W piątek 22 stycznia 2010 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu odbył się po raz kolejny Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Do konkursu zgłosiło się 10 zespołów i 5 solistów z terenu naszej gminy. Komisja oceniała dobór repertuaru, warunki głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny. I tak w pierwszej kategorii do lat 12  zwyciężyły dwa zespoły:

„Śnieżynki” reprezentujące Szkołę Podstawową w Udryczach pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wandzak i „Solgit” ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie pod kierunkiem Pani Anny Chabros.

gleria

 

II miejsce zajął także zespół „Śnieżynki” ale ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie przygotowany przez Panią Annę Dutkowską.

III miejsce zajęły „Słoneczka” ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie pod kierunkiem Pani Marii Dorosz.

W drugiej kategorii  wiekowej do lat 15 komisja przyznała tylko I miejsce dla solistki Patrycji Główka  reprezentującej Gimnazjum w Starym Zamościu pod kierunkiem Pani Anny Chabros. W tych dwóch kategoriach wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

W trzeciej kategorii wiekowej (osoby dorosłe) wzięły udział trzy zespoły śpiewacze: „Krośnianki” , „Udryczanki” , Klub Seniora oraz  trzy solistki.

Wśród solistek wyróżnienie otrzymała Pani Mirosława Łukaszczyk z zespołu śpiewaczego „Kraśnianki”.

Z powodu wyrównanego poziomu wykonania wśród zespołów w trzeciej kategorii komisja przyznała trzy równorzędne miejsca i przyznała jednakowe nagrody pieniężne.

Fot. i opracowanie E. Czarny

Skip to content