Przedstawienia teatralne Teatr Kurtyna z Krakowa

teatr 10 11 2022 6569 | GALERIA | 21 listopada 2022 roku w Starym Zamościu gościł Teatr Kurtyna z Krakowa z trzema spektaklami, które odbyły się w sali widowiskowej GOK Satry Zamość i adresowane była dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie.

Pierwsze spektakl pt. „Zaczarowany eliksir” aktorzy zagrali dla najmłodszej grupy odbiorców: przedszkolaki i klasy 0, I i II. Przedstawione w nim były perypetie dwójki zwierzęcych przyjaciół: małpki Gapcio i pieska Dyzia. Głównym przesłaniem przedstawienia okraszonego muzyka i tańcem było odróżnienia dobra od zła, nieufność w stosunku do nieznajomych dorosłych oferujących prezenty, czy też zachęcających do wspólnej zabawy lub spaceru.

W drugim przedstawieniu pt. „Cisza” młodzi ludzie dowiedzieli się jak sobie radzić z depresją i stresem, oraz gdzie szukać pomocy. Mieliśmy tutaj przykład chłopca, który czuje się samotny zarówno wśród rówieśników jak też i w swojej rodzinie. Ta sytuacja wpędza go w depresję i prowadzi do próby samobójczej.

Ostatnie przedstawienie pt. „Na sygnale” dedykowane było młodzieży z klas najstarszych. Tutaj pojawił się temat używania alkoholu i narkotyków przez młodych ludzi. Mieliśmy pokazaną sytuację, gdzie młodzież spotyka się na imprezie integracyjnej i gdzie właśnie mieszanka alkoholu i leków prowadzi do tragedii. Młody organizm dziewczyny nie wytrzymuje tej mieszanki i dziewczyna umiera. Aktorzy stawiają pytanie czy musiało do tego dojść?.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content