Przedstawienia teatralne 04.05.2022

teatr 2022 05 04 3729 | GALERIA | W środę 4 maja 2022 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się dwa spektakle teatralne w wykonaniu Teatru Kurtyna z Krakowa.
Pierwsze przedstawienie pt. „Mapa skarbów” dedykowane było dzieciom z klas 0- III Szkoły Podstawowej w Wierzbie. W bajce tej przedstawiona została historia niesfornej dziewczynki, która chciałaby spędzać czas wyłącznie na grach komputerowych. Jednak rodzice nie pozwalają jej na to i aby zachęcić do innej aktywności proponują jej czytanie książek. W jednej z nich dziewczynka znajduje tajemniczą mapę prowadzącą do skarbu. Dzięki wyobraźni, która rozwija się pod wpływem czytania książek dziewczynka wyrusza w podróż pełną przygód, muzyki i tańca. Podczas niej spotyka różne postacie, między innymi Gucia, który też chce mieć mapę, aby zdobyć skarb dla siebie. Dziewczynka przekonuje Gucia, że takie cnoty jak dobro i chęć dzielenia są lepsze od zła i chciwości.
Drugie przedstawienie pt. „Cisza” przeznaczone było dla klas starszych. Była tu przedstawiona poruszająca historia osamotnionej dziewczynki, która czuje się nie kochana przez swoich rozwodzących się rodziców, oraz nie mająca przyjaciół wśród swoich rówieśników. Samotność i nawarstwiające się negatywne emocje i brak odwagi by o nich rozmawiać wpędzają ją w depresję i popychają do próby samobójczej.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content